Тематичнi консультацiї >

Протидія дискримінації за ознакою статі

Дискримінація за ознакою статі - дії чи бездіяльність, що виражають будь-яке розрізнення, виняток або привілеї за ознакою статі, якщо вони спрямовані на обмеження або унеможливлюють визнання, користування чи здійснення на рівних підставах прав і свобод людини для жінок і чоловіків. 

Якщо на роботі, під час розгляду судових справ чи у будь-якій іншій життєвій ситуації ваші права обмежують, утискають чи зневажають саме тому, що ВИ – ЖІНКА, це і є дискримінація за ознакою статі. Таких прикладів у щоденному житті набагато більше, ніж Ви думаєте. Найпростіший – негласна, або відверта, прописана у договорі, заборона на вагітність при працевлаштуванні, примус до звільнення у випадку вагітності, не підвищення на посаді «тому що ви жінка».

Наші правники наголошують: рівні права жінок і чоловіків у всіх сферах закріплені на рівні міжнародних правових договорів, Конституцією та законодавством України. Однак, стереотипне ставлення до жінки та її ролі в суспільстві змінюється значно повільніше, ніж правові норми.

Ми впевнені, що цей процес можна прискорити і вплинути на це може кожна жінка, яка знайде в собі сили і готовність сказати рішуче «ні» порушенню її права на «недискримінаційне ставлення». І кожна така жінка може отримати необхідну професійну підтримку, звернувшись до нас за консультацією, і якщо необхідно - правовою допомогою .
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад