Тематичнi консультацiї >

Права у трудових відносинах і підприємницькій діяльності

У сучасному суспільстві жінці вже не відводитися роль виключно матері, дружини чи домогосподарки. Жінка має можливість обирати роботу до душі, отримати гідну освіту, будувати кар'єру, робити бізнес. Професійна реалізація і можливість гідно заробляти для багатьох з нас мають велике значення. Водночас, жінки не хочуть робити вибір між роботою і сім'єю, хочуть мати і сім'ю, і дітей, і гідну роботу.

Чинним законодавством України передбачено цілий комплекс правових норм, які покликані гарантувати жінці таку можливість. Вони прямо націлені на те, щоб не допустити обмеження трудових прав жінки у зв'язку з її статевою приналежністю і необхідністю поєднувати роботу з материнством.

Однак, практика показує, що такі законодавчі норми не завжди підтримують роботодавці. Вони часто грубо і безцеремонно порушують права жінок, відмовляючи їм у заслуженому кар’єрному просуванні, позбавляючи законних гарантій і пільг. Особливо часто з несправедливими протиправними діями стикаються вагітні, багатодітні та одинокі матері. Багато жінок заявляють про свої права, але, не маючи достатніх знань і професійної підтримки, не можуть ефективно захистити свої права та інтереси в трудових відносинах.

Саме тому, ми будемо говорити про те, які у нас є права у трудових відносинах, як попередити порушення наших трудових прав, які механізми протидії трудовим правопорушенням існують. У нас Ви також зможете отримати професійну консультацію щодо Вашої особистої проблемної ситуації, щоб тверезо оцінити свої шанси на успіх і вибрати оптимальний шлях захисту своїх прав.

Крім того, жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, зможуть отримати юридичну консультацію щодо ведення своїх бізнесів.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Питання: Працюю офіційно, по трудовій. Роботодавець (ВГО)пропонує зареєструватися СПД (ФОП)і уклавши договір, продовжувати працювати (так, нібито, компанія менш витрачатиметься на сплату податків т.п.) ЗАПИТАННЯ: 1. Чим я ризикую? Що в такому разі втрачаю? Чи дійсно можуть бути проблеми з лікарняним, відпустками (яким чином вони взагалі надаватимуться). 2. Яким чином правильно укласти договір (що там обовязково прописати?) 3. Якщо я постійно проживаю і працюю у Києві, а приписана в іншій області, де я маю реєструвати СПД? За місцем прописки? Звіти здавати теж там? Роботодавець пропонує також, щоб за довіреністю наш бухгалтер сама здавала за нас звіти. Це взагалі можливо робити дистанційно, якщо я буду зареєстрована в регіоні, а працюватиму в Києві? 4. Робота СПД зараховується в стаж? І з чим я можу стикнутися при виході в декрет?

06.05.2015 Юлія

Вiдповiдь:

Запропонована роботодавцем схема відносин є досить поширеною і легальною. При цьому роботодавець має свій інтерес:
 економії на податках та ЄСВ;
 легкість припинення стосунків.
Як це виглядає на практиці: працівник припиняє трудові відносини (наприклад, звільняється за власним бажанням) та реєструється як фізична особа-підприємець (ФОП). Ця реєстрація відбувається за місцем прописки. Слід з'ясувати де знаходиться державна реєстраційна служба і подати до неї: заяву форми 10, копії паспорту та коду, сплатити 34 грн. Реєстратор видасть виписку з Реєстру. Після цього слід зареєструватись у місцевій податковій (там же , за місцем прописки), подати заяву на спрощену систему (єдиний податок), з'ясувати ставку єдиного податку.
Після цього ФОП може працювати по всій території України, проте сплачувати податки та подавати звітність (декларацію по єдиному та звіт по ЄСВ) слід до податкової за місцем прописки. Якщо оформити у податковій електронні ключі та підписи, до це можна робити з будь-якого місця, де є інтернет, тільки слід встановити програми типу “Соната”, “Медок” (можна скачати безкоштовні версії). Щоб не думати за звітнусть , можна оформити довіреність на іншу особу (бухгалтера підприєства) — це також цілком легально.
Пенсійний стаж ФОП буде йти по факту сплати ЄСВ.
Лікарняні та відпустка не оплачуються. При виході у “декрет” буде така сама одноразова виплата з боку держави, проте не буде “декретних” за 124 дні від підприємства.
Головний мінус — як уклали договір з ФОП так і розірвуть, практично у будь-який момент, як тільки відпаде така необхідність з точки зору “оптимізації” фінансових потоків. У такому випадку, слід або продовжити самостійне життя ФОП, або знятись з реєстрації за місцем прописки. Без найманих працівників це зробити досить легко.

 

07.05.2015 Володимир Ковальчук