Тематичнi консультацiї >

Права у сімейних відносинах

Для багатьох людей рідний дім та сім’я – саме те середовище де вони почуваються найбільш захищено та спокійно. Та, на жаль, іноді в цьому середовищі виникають проблеми, через які відчуття захищеності та спокою зникає. Тоді доводиться шукати вихід.

Наш розділ «Сімейне право» - це саме той ресурс, яким можна скористатися для вирішення конфліктів у сфері сімейних відносин.

Якщо ви розповісте про свою проблему консультанту, кваліфікований юрист допоможе вам розібратися, чи має проблема юридичне вирішення і, якщо це так, то підкаже шляхи її подолання.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Погроза забрати дитину і відправити жінку у психіатричну лікарню - це не що інше, як психологічне насильство. Згідно закону України "Про попередження насильства в сім'ї", психологічне насильство в сім'ї - це насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю. Оскільки батько дитини вчиняє насильство стосовно матері дитини, то жінка має право звернутися за захистом своїх прав та допомоги до певних державних органів - до міліції, соціальної служби. У даному випадку насильство вчиняється не лише стосовно жінки, але й стосовно дитини, оскільки дитина є свідком насильницьких дій батька щодо своєї матері.
Якщо говорити більш конкретно, то Ви маєте право звернутися до міліції з заявою про вчинення психологічного насильства стосовно неї. Заяву повинні обов'язково зареєструвати і застосувати до кривдники певні заходи, а саме - попередити про неприпустимість вчинення насильства, поставити на профілактичний облік, або притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт чи адміністративного арешту. У міліції потрібно обов'язково розповісти, що саме вчиняє кривдник і яку шкоду завдає Вам та дитині своїми погрозами та переслідуванням. Повідомлення про вчинення насильства в сім'ї з міліції повинно бути передано до соціальної служби.
Та не варто чекати, доки соціальні працівники відвідають Вас, а самі зверніться до Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, де Вам, за згодою, буде надана психологічна та соціальна допомога у вигляді соціального супроводу.
Якщо Ви проживаєте у сільській місцевості і проблемою є звернення до міліції, то потрібно звернутися до сільського голови, який зобовязаний передати інформацію до міліції та соціальної служби.
Щодо погроз "відправити у психіатричну лікарню", пам'ятайте, що ніхто не має права примусити вас обстежуватись чи лікуватись без вашої на те волі.
І ще порада - розкажіть про ситуацію родичам, друзям, знайомим, сусідам, людям, до яких ви можете звернутися у випадку необхідності, наприклад, якщо чоловік намагатиметься забрати дитину силою, а міліція на виклик ще не зреагувала. Завжди майте під рукою мобільний телефон і спростіть виклик служби допомоги.

16.06.2015 Тетяна Мельник