Тематичнi консультацiї >

Права у сімейних відносинах

Для багатьох людей рідний дім та сім’я – саме те середовище де вони почуваються найбільш захищено та спокійно. Та, на жаль, іноді в цьому середовищі виникають проблеми, через які відчуття захищеності та спокою зникає. Тоді доводиться шукати вихід.

Наш розділ «Сімейне право» - це саме той ресурс, яким можна скористатися для вирішення конфліктів у сфері сімейних відносин.

Якщо ви розповісте про свою проблему консультанту, кваліфікований юрист допоможе вам розібратися, чи має проблема юридичне вирішення і, якщо це так, то підкаже шляхи її подолання.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Питання: Здравствуйте! У меня есть очень старенькая бабушка, которая слепая, вышла из ума и не встает с постели. Вместе с ней в квартире проживает ее сын и дочь. Ее дочь (моя мама) долгое время ухаживала за ней, но сейчас она заболела раком и перенесла операцию, в связи с чем ухаживать за матерью она не способна ни физически ни материально. Сын бабушки полностью отказывается принимать участие в уходе. Вдобавок, как оказалось, он неоднократно избивал мою мать, и имеет связи в местной милиции, в связи с чем я приняла решение увезти маму подальше от него в другой город и снять для нее жилье. Но я переживаю за свою бабушку! Увезти ее мы не можем - она просто умрет, если ее попытаться перенести. Скажите, пожалуйста, будет ли ее сын ОБЯЗАН ухаживать за своей матерью, если он остается жить с ней в квартире один на один и получает ее пенсию? Что мы вправе предпринять, если он откажется это делать? Посоветуйте что-то, пожалуйста, страшно за бабушку :-(

29.06.2015 Наталья

Вiдповiдь:

Так, син зобов'язаний доглядати за своєю матір'ю. Про такий обов'язок йдеться у Конституції України,
ст.51"...Повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків...."

У Сімейному Кодексі України про обов'язок дітей йдеться у статті 172. Обов'язок дитини, повнолітніх дочки та сина піклуватися про батьків.

1. Дитина, повнолітні дочка, син зобов'язані піклуватися про батьків, проявляти про них турботу та надавати їм допомогу.

2. Повнолітні дочка, син мають право звернутися за захистом прав та інтересів непрацездатних, немічних батьків як їх законні представники, без спеціальних на те повноважень.

3. Якщо повнолітні дочка, син не піклуються про своїх непрацездатних, немічних батьків, з них можуть бути за рішенням суду стягнуті кошти на покриття витрат, пов'язаних із наданням такого піклування.

У даній ситуації, є підстави вважати, що син не виконує своїх обов'язків щодо матері. Потрібно повідомити про це у відділ праці та соціального захисту за місцем проживання матері. Саме на ці установи покладено функції координуючого органу у сфері насильства в сім'ї, а бездіяльність сина , який не надає матері необхідної допомоги є проявом такого насильства.

Наслідками такого звернення може бути притягнення сина до адміністративної відповідальності а саме - попередження, або адміністративний арешт або громадські роботи).

Чи дасть це очікувані результати і син почне належним чином турбуватися про матір? Це запитання залишається відкритим.

Ви маєте право встановити опіку над бабусею. Це покладе на вас обов'язок турбуватися про неї і право розпоряджатися її майном, в тому числі і пенсією. Про порядок встановлення опіки вам розкажуть у відділі праці та соціального захисту.

03.07.2015 Тетяна Мельник