Тематичнi консультацiї >

Права у сімейних відносинах

Для багатьох людей рідний дім та сім’я – саме те середовище де вони почуваються найбільш захищено та спокійно. Та, на жаль, іноді в цьому середовищі виникають проблеми, через які відчуття захищеності та спокою зникає. Тоді доводиться шукати вихід.

Наш розділ «Сімейне право» - це саме той ресурс, яким можна скористатися для вирішення конфліктів у сфері сімейних відносин.

Якщо ви розповісте про свою проблему консультанту, кваліфікований юрист допоможе вам розібратися, чи має проблема юридичне вирішення і, якщо це так, то підкаже шляхи її подолання.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Питання: Добрий день. Ми з чоловіком розлучені менше року, але рік як вже не живемо разом. В шлюбі в нас народився син Віталій (2009 р.н.). З чоловіком ми розійшлись не зовсім добре, і це м`яко кажучи.Чоловік НЕ ПРАЦЮЄ. З чоловіком ми уклали договір про участь у вихованні дитини обох батьків (ініціатива колишнього чоловіка) задля свого спокою та дитини, я погодилась на цей договір. Колишній чоловік всіляко маніпулює цим договором та принижує мою материнську гідність, прикриваючись інтересами дитини. Чоловік аліментів не платить (платить що місяця не більше 100 грн із 600 грн признечених рішенням суду, щоб не бути злісним неплатником). Згідно договору він має ПРАВО бачити дитину практично без обмежень, та безперешкодно з ним спілкуватись телефоном) я на томість маю купу обовязків перед дитиною згідно договору. Проблема в іншому, навіть маючи безперешкодне спілкування з дитиною, він надсилає мені смс принизливого та образливого змісту, він погрожує, він ставить мене перед фактом коли хоче забрати дитину і відповідно, коли хоче тоді його привозить, навіть якщо попередньо говорив (через смс, бо по іншому ми не спілкуємось) привезти в інший день. Тим самим обмежуючи мене в особистому житті та маніпулючи інтересами дитини. Крім того, не одноразово чоловік піднімав на мене руку в присутності дитини та нецензурно висловлювався про мене то моїх рідних при дитині. Ці випадки зареєсторовані працівниками міліції. Проте це його не спиняє, принизливі смс продовжуть надходити. Він не дає добровільно дозволу на відпочинок за кордон, тому цей дозвіл я отримала рішенням суду, він (колишній чоловік) в свою чергу чинить перешкоду в цьому, шляхом опеляціної скарги. (Рішення суду визнало що всі обвинувачення відповідача (чоловіка) щодо того, що я хочу вивезти дитину на постійне місце проживання, носять суб`єктивний характер щодо особисто мене, але ні вякому разі не в інтересах дитини). Тому я вирішила їхати в межах України на відпочинок з дитиною, і тут знову ж таки перешкоди з його боку. Будь ласка, скажіть що я маю робити?? Я вже не знаю куди звертатись для захисту моїх прав та інтересів як МАТЕРІЇ (я працюю і практично сама утримую дитину), він же всіляко перешкоджає нормальному існуванню особисто мені, прикриваючись інтересами дитини. Буду дуже вдячна за допомогу.

04.07.2015 Мар`яна

Вiдповiдь:

Із вищезазначеної ситуації вбачається наступне. Відповідно до статті 1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» встановлено, що під свободою пересування розуміється право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Чинним законодавством України не встановлено обмежень щодо пересування малолітньої дитини в межах території України у супроводі одного із батьків (стаття 313 Цивільного кодексу України).

У той же час підкреслюю, що кожна конкретна ситуація вимагає детального юридичного аналізу та окремої правової оцінки, що дозволить мінімізувати непорозуміння та протиріччя між колишнім подружжям задля дотримання прав та інтересів сторін, а також, що найголовніше, прав та інтересів дитини, яка часто опиняється в центрі конфлікту.

 

 

 

 

08.07.2015 Світлана Трофимчук
Теги: