Тематичнi консультацiї >

Взаємини із органами влади

Сучасний світ ставить жінку перед необхідністю постійно взаємодіяти з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, посадовцями та службовцями різного рівня. І взаємодія ця не завжди буває позитивною. Захищати себе від неправових дій органів влади потрібно, а як це зробити – пояснять наші фахівці.

У цьому розділі ви дізнаєтеся як визнати протиправними рішення органів влади щодо вас. Яу оскаржити бездіяльність владних структур, як домогтися скасування якихось рішень. Як зобов'язати органи влади вчинити певні дії чи утриматися від якихось дій. Як стягти із владних структур компенсацію та багато іншого.

Наші фахівці пояснять, як жінкам домогтися дотримання своїх прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин з органами влади.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Перше, що слід з'ясувати — чи є Ви як СПД застрахованою особою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, простіше кажучи — чи перебуваєте ви на обліку у місцевому відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та чи сплачуєте відповідні внески на соціальне страхування (наприклад у складі єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Наприклад: якщо ви, як більшість підприємниць, перебуваєте на спрощеній системі оподаткування, сплачуєте єдиний податок та ЄСВ за ставкою 34,7%, то таким чином Ви отримуєте лише пенсійний страховий стаж. Оплату ж тимчасової втрати працездатності (у т.ч. під час вагітнотсті і пологів) цей Фонд проводити не буде. У такому випадку при народженні дитини Вам потрібно звертатись до місцевого органу праці та соціального захисту населення (як правило — це відповідне управління у складі міської ради чи райдержадміністрації).

Відповідно до положень Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” від 21 листопада 1992 року N 2811-ХII Ви маєте право на отримання , зокрема, таких видів державної допомоги:
1) допомога у зв'язку з вагітністю та пологами-
надається непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб'єкти підприємницької діяльності, - у розмірі 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць.
2) допомога при народженні дитини -
на сьогодні надається у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, - на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців, на другу дитину - 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Проте з 1 липня розміри цієї допомоги будуть змінені:
Допомога при народженні дитини буде призначатись для всіх у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
На сьогодні надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Проте з 1 липня цей від допомоги скасовується.

Таким чином, плануючи народження дитини, Ви вже сьогодні можете завітати до місцевого органу праці та соціального захисту населення та проконсультуватись щодо процедур подання відповідних документів.

Крім того, доцільно було б звернутись і до місцевого відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та поцікавитись щодо умов набуття статусу застрахованої особи у системі державного соціального страхування.
 

29.04.2014 Володимир Ковальчук