Тематичнi консультацiї >

Взаємини із органами влади

Сучасний світ ставить жінку перед необхідністю постійно взаємодіяти з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, посадовцями та службовцями різного рівня. І взаємодія ця не завжди буває позитивною. Захищати себе від неправових дій органів влади потрібно, а як це зробити – пояснять наші фахівці.

У цьому розділі ви дізнаєтеся як визнати протиправними рішення органів влади щодо вас. Яу оскаржити бездіяльність владних структур, як домогтися скасування якихось рішень. Як зобов'язати органи влади вчинити певні дії чи утриматися від якихось дій. Як стягти із владних структур компенсацію та багато іншого.

Наші фахівці пояснять, як жінкам домогтися дотримання своїх прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин з органами влади.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Ні, вимоги щодо обов'язкової наявності в громадській організації штатних працівників, яким нараховується зарплата, не можна вважати правомірними. Відповідно до положень ст. 11 Закону України “Про громадські об'єднання” статутом громадської організації, визначаються, зокрема, повноваження керівника, вищого органу управління, інших органів управління громадського об'єднання, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень.

Отже, якщо статутом ГО передбачено, що керівника обирають збори членів організації і обов'язки керівника виконуються на громадських засадах, то ніякий державний орган не вправі вимагати нарахування керівнику зарплати та сплати податків з неї.

Щодо виконання функцій бухгалтера, то слід зазначити, що відповідно до вимог ст.8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” для забезпечення ведення бухгалтерського обліку можна обрати одну з таких форм:
 введення до штату посади бухгалтера;
 користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець;
 ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;
 самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства.

Отже, якщо немає штатного бухгалтера, то Ви можете укласти договір з бухгалтером — ФОП, аудиторською фірмою, або закріпити обов'язки ведення обліку безпосередньо за керівником. При цьому можна отримувати консультаційну допомогу від спеціалістів з відповідною освітою.
 

13.05.2014 Володимир Ковальчук