Тематичнi консультацiї >

Права у трудових відносинах і підприємницькій діяльності

У сучасному суспільстві жінці вже не відводитися роль виключно матері, дружини чи домогосподарки. Жінка має можливість обирати роботу до душі, отримати гідну освіту, будувати кар'єру, робити бізнес. Професійна реалізація і можливість гідно заробляти для багатьох з нас мають велике значення. Водночас, жінки не хочуть робити вибір між роботою і сім'єю, хочуть мати і сім'ю, і дітей, і гідну роботу.

Чинним законодавством України передбачено цілий комплекс правових норм, які покликані гарантувати жінці таку можливість. Вони прямо націлені на те, щоб не допустити обмеження трудових прав жінки у зв'язку з її статевою приналежністю і необхідністю поєднувати роботу з материнством.

Однак, практика показує, що такі законодавчі норми не завжди підтримують роботодавці. Вони часто грубо і безцеремонно порушують права жінок, відмовляючи їм у заслуженому кар’єрному просуванні, позбавляючи законних гарантій і пільг. Особливо часто з несправедливими протиправними діями стикаються вагітні, багатодітні та одинокі матері. Багато жінок заявляють про свої права, але, не маючи достатніх знань і професійної підтримки, не можуть ефективно захистити свої права та інтереси в трудових відносинах.

Саме тому, ми будемо говорити про те, які у нас є права у трудових відносинах, як попередити порушення наших трудових прав, які механізми протидії трудовим правопорушенням існують. У нас Ви також зможете отримати професійну консультацію щодо Вашої особистої проблемної ситуації, щоб тверезо оцінити свої шанси на успіх і вибрати оптимальний шлях захисту своїх прав.

Крім того, жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, зможуть отримати юридичну консультацію щодо ведення своїх бізнесів.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Добрый день, Ева!

Отвечаю на Ваш вопрос.

Оплата труда и выплата больничным матерям, в т.ч. работающим матерям, имеющим детей в возрасте до 3-х лет осуществляется в том же порядке, что и для сотрудников, у которых нет детей такого возраста.

Зарплата рассчитывается за фактически отработанные рабочие дни исходя из размера зароботной платы (оклада) сотрудника согласно штатному расписанию. Например, в мае-19 рабочих дней. Отработано, к примеру 3 дня, оклад 5000. Значит 5000 делим на 19 и умножаем на 3. Из полученной суммы вычитаем 3,6% единого социального взноса и из этой разницы вычитаем 15% налога на доход. Остаток состави заработок сотрудника за месяц.
Больничные платит соцстрах за соответствующее количество дней болезни сотрудника (ребенка). Подробнее на тему больничных можно прочитать в статье по ссылке:

http://mojazarplata.com.ua/ru/main/work-legislation/oplata-bolqnichnogo-lista/kakov-porjadok-oplaty-bolqnichnyh-listov-v-ukraine#anchor-8
 

20.05.2014 Ірина Сергієнко