Тематичнi консультацiї >

Діяльність громадських організацій

34 стаття Конституції України гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Крім того ст. 36 встановлює право громадян України на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

Українські жінки у всі часи займали активну громадську позицію, але не завжди знають, як реалізовувати свої права у цій сфері. Отже, у цьому розділі юристи надаватимуть консультації громадським активісткам. Як правильно реєструвати громадську організацію та який статус їй краще обрати. Як правильно назвати свою організацію та як втілювати свої правозахисні цілі та плани через громадське об’єднання.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Порядок реєстрації громадської організації на сьогодні визначений Законом України “Про громадські об'єднання” від 22 березня 2012 року N 4572-VI (зі змінами і доповненнями). Зокрема, статтею 3 цього Закону визначені принципи утворення і діяльності громадських об'єднань, одним з яких є вільний вибір території діяльності, тобто право громадських об'єднань (організацій роботодавців, професійних спілок, їх об'єднань) самостійно визначати територію своєї діяльності, крім випадків, визначених законом.


Якщо громадська організація реєструються як юридична особа, то при поданні документів до державної реєстраційної служби у реєстраційній картці слід вказати і юридичну адресу.


Але, питання місцезнаходження громадської організації (юридична адреса) та територія діяльності організації не є тотожними та ніяк не обумовлюють одне одного.


Наприклад, можна зареєструвати організацію, як юридичну особу за місцем реєстрації одного з засновників, а територію діяльності визначити у будь-якому іншому регіоні, або навіть по всій території України.


При цьому до спеціалістів реєстраційної служби, яка діє під егідою міністрества юстиції України слід звертатись саме за вказаною у реєстраційній картці юридичною адресою. Якщо це не місце проживання одного з засновників, а просто офісне приміщення, то спеціалісти реєстраційної служби, як правило, просять надати додаткового листа-погодження власника приміщення на розміщення там офісу громадської організації, або копію попередньо укладеного договору оренди. До речі, вимога таких документів не передбачена законом.

 

19.11.2014 Володимир Ковальчук