Тематичнi консультацiї >

Права у сімейних відносинах

Для багатьох людей рідний дім та сім’я – саме те середовище де вони почуваються найбільш захищено та спокійно. Та, на жаль, іноді в цьому середовищі виникають проблеми, через які відчуття захищеності та спокою зникає. Тоді доводиться шукати вихід.

Наш розділ «Сімейне право» - це саме той ресурс, яким можна скористатися для вирішення конфліктів у сфері сімейних відносин.

Якщо ви розповісте про свою проблему консультанту, кваліфікований юрист допоможе вам розібратися, чи має проблема юридичне вирішення і, якщо це так, то підкаже шляхи її подолання.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Право батьків на спілкування з дитиною гарантує Сімейний кодекс України.
 

Стаття 141. Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини
1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Стаття 153. Права батьків та дитини на спілкування .
1. Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.
Це означає, що батько має право на безперешкодне спілкування з донькою, тобто забирати її з дитячого садка, якщо не існує законних обмежень на ці дії.

Вихователька не має права не віддавати дитину батькові, якщо на це не буде законних підстав.
Підставами для обмеження спілкування з дитиною є позбавлення батьківських прав або встановлений рішенням опікунської ради чи рішенням суду порядок спілкування батька з дитиною, де вказано, що батько, наприклад, має право спілкуватися з дитиною лише у присутності матері і не має права забирати дитину з дитячого закладу без матері. Якщо Вам не вдасться досягти з батьком дитини домовленості про його дії щодо дитини, Ви маєте право звернутися до опікунської ради з проханням встановити порядок зустрічей батька з донькою, якщо рішення опікунської ради вас не задовольнить, його можна оскаржити у суді.
 

Важливо у цій ситуації керуватися в першу чергу інтересами дитини, про що сказано у Сімейному кодексі України так:
Стаття 155. Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків
1. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
2. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
 

16.11.2014 Тетяна Мельник