Тематичнi консультацiї >

Взаємини із органами влади

Сучасний світ ставить жінку перед необхідністю постійно взаємодіяти з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, посадовцями та службовцями різного рівня. І взаємодія ця не завжди буває позитивною. Захищати себе від неправових дій органів влади потрібно, а як це зробити – пояснять наші фахівці.

У цьому розділі ви дізнаєтеся як визнати протиправними рішення органів влади щодо вас. Яу оскаржити бездіяльність владних структур, як домогтися скасування якихось рішень. Як зобов'язати органи влади вчинити певні дії чи утриматися від якихось дій. Як стягти із владних структур компенсацію та багато іншого.

Наші фахівці пояснять, як жінкам домогтися дотримання своїх прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин з органами влади.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Питання: Згідно з абзацом першим частини другої статті 123 ЗКУ до клопотання (заяви) були додане наступне: 1. Копії установчих документів; 2. Копія плану земельної ділянки із зазначенням місця розташування та орієнтовної площі (довідка 6-зем); 3. Розпорядження Ренійськой РДА про надання дозволу на підготовку матеріалів погодження розташування пункту прикордонного переходу паромного комплексу «Орловка-Ісакча», в якому указана ст. 151 Земельного кодексу України. Голова Одеської ОДА І. Палиця підписав клопотання, але на рівні зам. голови Одеської ОДА Н. Чегодар (яка вже не працює) в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки було відмовлено. Запит: Чи мала право зам. голови Одеської ОДА Н. Чегодар відмовити у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, після того як було підписане головою Одеської ОДА клопотання, і при налички Розпорядження Ренійськой РДА про надання дозволу на підготовку матеріалів погодження розташування пункту прикордонного переходу паромного комплексу «Орловка-Ісакча», в якому указана ст. 151 Земельного кодексу України. (Абзац другий частини третьої статті 123ЗКУ) Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об`єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу. З повагою директор поромного комплексу «Орловка» П. Ярига Тел. 066-44-68-098

27.10.2014 Поліна Іванівна

Вiдповiдь:

Для з'ясування питання, чи мала право конкретна посадова особа обласної державної адміністрації вирішувати ті чи інші питання (у даному випадку — відмовляти у надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою) слід врахувати, що згідно із частинами першою та восьмою статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.


Частина 3 цієї ж статті чітко встановлює, що дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (або мотивовану відмову у його наданні) надає у місячний строк відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень. Повноваження органу виконавчої влади (у даному випадку — Одеська ОДА) у сфері землеустрою визначені, зокрема, ст. 12 Закону України “Про землеустрій”. Крім того, підстави видання посадовою розпорядчого документи від імені ОДА визначені положеннями Закону України “Про місцеві державні адміністрації”. Так, згідно ст. 41 цього Закону голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством. При цьому, ст.40 визначає, що перші заступники та заступники голови, інші посадові особи місцевих державних адміністрацій здійснюють функції і повноваження відповідно до розподілу обов'язків, визначених головами місцевих державних адміністрацій.


Таким чином, якщо існують сумніви щодо правомочності видання посадовою особою певного розпорядчого документу, слід спочатку звіернутись до Одеської ОДА з відповідним запитом, а після отримання відповіді згідно закону “Про звернення громадян”, вирішувати питання щодо доцільності оскарження рішення про відмову у наданні дозволу до місцевого адміністративного суду.
 

19.11.2014 Володимир Ковальчук