Тематичнi консультацiї >

Права у сімейних відносинах

Для багатьох людей рідний дім та сім’я – саме те середовище де вони почуваються найбільш захищено та спокійно. Та, на жаль, іноді в цьому середовищі виникають проблеми, через які відчуття захищеності та спокою зникає. Тоді доводиться шукати вихід.

Наш розділ «Сімейне право» - це саме той ресурс, яким можна скористатися для вирішення конфліктів у сфері сімейних відносин.

Якщо ви розповісте про свою проблему консультанту, кваліфікований юрист допоможе вам розібратися, чи має проблема юридичне вирішення і, якщо це так, то підкаже шляхи її подолання.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Питання: Мій чоловік не хоче, щоб я працювала. Ми живемо разом уже 6 років, маємо дві донечки, старшій 5, а маленькій 3 роки. П’ять останніх років я займаюсь вихованням дітей та домашнім господарством. За фахом я журналістка і дуже хочу повернутися на роботу. Але чоловік категорично проти, він вважає, що я повинна поруч з дітьми доки вони не виростуть. Він забезпечує сім’ю матеріально, наймає няню для дітей, щоб мені не було дуже важко. Чоловік не розуміє, навіщо мені йти на роботу, адже у нас усе є, він вважає, що моя зарплата не вплине на наше матеріальне становище. Коли я повідомила, що планую виходити з відпустки по догляду за дитиною, чоловік дуже розлютився, кричав, лаявся, намагався навіть мене вдарити. Дійшло до того, що мені поставлено ультиматум – або сім’я, або робота. Що мені робити, які я маю права, хто може мені допомогти?

13.11.2014 Ольга

Вiдповiдь:

Основний Закон нашої держави Конституція України, гарантує право на працю як чоловікам так і жінкам:


Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров'я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.


Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Отже, якщо чоловік забороняє вам працювати, він порушує ваше конституційне право. Ольго, ваш чоловік вчиняє насильство в сім’ї і тому ви маєте підстави звертатися до міліції згідно Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2789-14.


Коли ваш чоловік забороняє вам працювати, при цьому лається , намагається вдарити – він вчиняє економічне, психологічне та фізичне насильство щодо вас. Ознайомтеся з основними визначеннями та положеннями вище згаданого Закону, поговоріть про це з чоловіком, поясніть йому, що робота для вас є важливим засобом самореалізації, що ви маєте на неї право і ніхто не повинен перешкоджати вам у реалізації вашого права. Можливо, ви зможете донести до чоловіка ці істини і вам не доведеться звертатися до міліції.
 

17.11.2014 Тетяна Мельник