Тематичнi консультацiї >

Права у сімейних відносинах

Для багатьох людей рідний дім та сім’я – саме те середовище де вони почуваються найбільш захищено та спокійно. Та, на жаль, іноді в цьому середовищі виникають проблеми, через які відчуття захищеності та спокою зникає. Тоді доводиться шукати вихід.

Наш розділ «Сімейне право» - це саме той ресурс, яким можна скористатися для вирішення конфліктів у сфері сімейних відносин.

Якщо ви розповісте про свою проблему консультанту, кваліфікований юрист допоможе вам розібратися, чи має проблема юридичне вирішення і, якщо це так, то підкаже шляхи її подолання.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Батьки зобов'язані утримувати дітей до повноліття, про це йдеться у главі 15 "Обов'язок матері , батька утримувати дитину та його виконання" Сімейного кодексу України. Якщо батько ухиляється від цього обов'язку, то ви маєте право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дітей. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншою, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


Бездіяльність вашого чоловіка - це економічне насильство щодо вас та ваших дітей, адже через його неробство діти недоотримують найнеобхідніших життєвих благ. Крім того, частина вашого заробітку йде, очевидно, на утримання чоловіка, який не працює. За вчинення економічного насильства в сім'ї чоловіка можуть попередити або навіть притягнути до адміністративної відповідальності згідно Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", якщо ви звернетеся з відповідною заявою до міліції.


Ваш чоловік, судячи з ситуації, є працездатним, може працювати. Якщо у нього проблеми з працевлаштуванням, то йому варто звернутися до Центру зайнятості, зареєструватися таким, що шукає роботу і працівники Центру зайнятості будуть сприяти йому у пошуку роботи. У центрі зайнятості ваш чоловік зможе перекваліфікуватися , якщо він цього забажає, отримати іншу спеціальність, яка є більш потрібною у вашому регіоні, чи більше відповідає можливостям та здібностям вашого чоловіка.
 

08.12.2014 Тетяна Мельник