Тематичнi консультацiї >

Права у сімейних відносинах

Для багатьох людей рідний дім та сім’я – саме те середовище де вони почуваються найбільш захищено та спокійно. Та, на жаль, іноді в цьому середовищі виникають проблеми, через які відчуття захищеності та спокою зникає. Тоді доводиться шукати вихід.

Наш розділ «Сімейне право» - це саме той ресурс, яким можна скористатися для вирішення конфліктів у сфері сімейних відносин.

Якщо ви розповісте про свою проблему консультанту, кваліфікований юрист допоможе вам розібратися, чи має проблема юридичне вирішення і, якщо це так, то підкаже шляхи її подолання.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Шановна пані Алло!

У даному випадку Ви можете порадити дочці, яку лякає та шантажує батько дитини, що вона має право подати заяву до міліції про вчинення психологічного насильства. По-перше, міліція зобов'язана зареєструвати заяву та застосувати відповідні заходи впливу на кривдника згідно Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", по-друге, це будуть матеріали під час розгляду справи опікунською радою або судом стосовно місця проживання дитини або порядку побачень батька з дитиною.


Відповідно до Сімейного кодексу України:
пункт 1. ст.157: "Питання виховання дитини вирішуються батьками спільно";
пункт 2 ст.157: "Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею".
 

Звертаю Вашу увагу на пункт 3 вище названої статті, який звучить так
"Той з батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає розвиткові дитини".
 

У Вашому випадку дитина постійно проживає з мамою, дитині три роки, батько вчиняє психологічне насильство стосовно матері дитини, існують підстави вважати, що спілкування з батьком без присутності матері (у запитанні сказано, що батько хоче забрати дитину на вихідний), може нашкодити дитині. Тобто, мама має право відмовити батькові в його вимогах забрати дитину на вихідний день.


Якщо батько дитини з'явиться у призначений ним день, почне вчиняти насильницькі дії задля того, щоб забрати дитину (кричати, лаятися, вибивати двері, і.т.п.), мама має право звернутися до міліції за захистом своїх прав та інтересів і прав своєї дитини. Працівникам міліції, які прибудуть на виклик, детально пояснити ситуацію, посилаючись на обставини (вік дитини, дитина проживає з мамою, насильницька поведінка батька) та ст.157 Сімейного кодексу України.

23.12.2014 Тетяна Мельник