Тематичнi консультацiї >

Соціальний захист

Соціальний захист

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Питання: Доброго дня! З квітня 2014 р. я перебуваю на обліку у ЦЗ, отримувала допомогу по безробіттю (по ст.36 п.2 закінчення строку трудового договору). У листопаді 2014 р. я народила дитину, зараз отримую домогу на дитину 860 грн.. Закінчилася моя відпустка у зв`язку з вагітністю та пологами. Питання: 1. Чи зараховується відпустка по догляду за дитиною до 3-х років до страхового стажу, якщо я піду у неї з ЦЗ? 2. Хочу ще 2,5 місяці отримати допомогу по безробіттю, тому планую відмовитися від написання заяви на відпустку і продовжити пошук роботи. Якщо мені не знайдеться підходяща робота за цей період і мене знімуть з обліку у ЦЗ (у звязку з закінченням 1 року перебування) я можу тоді офіційно оформити на себе відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, щоб не втрачати страховий стаж? І до якого органу я маю звернутися?

18.01.2015 Вікторія

Вiдповiдь:

У розумінні Закону України “Про відпустки” (ст.18, ст.20) відпустку по догляду за дитиною надає роботодавець за місцем роботи.
“Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.” “Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. ”

Якщо жінка перебуває на обліку у Ценрі зайнятості, то подання заяви про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або тривалістю, визначеною у медичному висновку є підставою для припинення реєстрації безробітного у центрі зайнятості (ст.45 Закону України “Про зайнятість”)

Тут скоріше слід вести мову про те, як вирішується для жінки питання збереження страхового стажу, а також отримання виплат на дитину.

Щодо збереження страхового стажу, то згідно ст.24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Крім того, згідно ст.11 цього ж Закону загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Таким чином, Вам достатньо належним чином оформити державну допомогу, яка надається при народженні дитину, звернувшись до місцевого органу соціального захисту. Період отримання такої допомоги зарахується Вам до страхового стажу.
 

21.01.2015 Володимир Ковальчук