Тематичнi консультацiї >

Соціальний захист

Соціальний захист

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

В українському законодавстві не існує такого поняття, як “декрет” або “декретна відпустка” є поняття “відпустка по вагітності та пологах”, “відпустка по догляду за дитиною до 3 років” та “відпустка по догляду за дитиною до 6 років”
Відповідно до ч. 3 ст. 179 Кодексу Законів про працю - За бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічноговіку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.
ч. 7 ст. 179 Кодексу Законів про працю - Відпустки для догляду за дитиною, передбачені частинами третьою, четвертою та шостою цієї статті, можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.
Відповідно до ст. 18 закону України “Про відпустки” -
Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та одним із прийомних батьків.

Тобто, згідно чинного законодавства України, у відпустку з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може йти не тільки мама, але й тато, бабуся, дідусь, інший родич чи опікун, що фактично веде догляд за дитиною.
Ви маєте повне право на оформлення відпустки по догляду за дитиною до 3 років.

Слід зауважити, що для оформлення “відпустки по догляду за дитиною до 3 років” необхідно мати офіційне працевлаштування, що передбачає наявність трудових відносин працівника з підприємством. Без офіційного працевлаштування “відпустку по догляду за дитиною до 3 років” ви не зможити оформити.

Відповідно до ч. 2. ст. 181 Кодексу законів про працю - Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.
Для отримання відпустки по догляду за дитиною до 3 років, відповідно до ч. 3 ст. 20 закону України “Про відпустки” необхідно подати заяву про надання такої відпустки, після чого надання відпустки оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
Звертаємо увагу, що відповідно ч. 4 ст. 20 закону України “Про відпустки” для того, щоб Вам оформити відпустку необхідно надати довідки з місця навчання матері дитини про те, що вона вийшла на навчання до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначення мати).
Чинне українське законодавство з Вашого питання:
1) ст. 179, 181 Кодексу законів про працю;
2) ст. 18, 20 закону України «Про відпустки»
 

30.03.2015 Ірина Сергієнко