Тематичнi консультацiї >

Права у трудових відносинах і підприємницькій діяльності

У сучасному суспільстві жінці вже не відводитися роль виключно матері, дружини чи домогосподарки. Жінка має можливість обирати роботу до душі, отримати гідну освіту, будувати кар'єру, робити бізнес. Професійна реалізація і можливість гідно заробляти для багатьох з нас мають велике значення. Водночас, жінки не хочуть робити вибір між роботою і сім'єю, хочуть мати і сім'ю, і дітей, і гідну роботу.

Чинним законодавством України передбачено цілий комплекс правових норм, які покликані гарантувати жінці таку можливість. Вони прямо націлені на те, щоб не допустити обмеження трудових прав жінки у зв'язку з її статевою приналежністю і необхідністю поєднувати роботу з материнством.

Однак, практика показує, що такі законодавчі норми не завжди підтримують роботодавці. Вони часто грубо і безцеремонно порушують права жінок, відмовляючи їм у заслуженому кар’єрному просуванні, позбавляючи законних гарантій і пільг. Особливо часто з несправедливими протиправними діями стикаються вагітні, багатодітні та одинокі матері. Багато жінок заявляють про свої права, але, не маючи достатніх знань і професійної підтримки, не можуть ефективно захистити свої права та інтереси в трудових відносинах.

Саме тому, ми будемо говорити про те, які у нас є права у трудових відносинах, як попередити порушення наших трудових прав, які механізми протидії трудовим правопорушенням існують. У нас Ви також зможете отримати професійну консультацію щодо Вашої особистої проблемної ситуації, щоб тверезо оцінити свої шанси на успіх і вибрати оптимальний шлях захисту своїх прав.

Крім того, жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, зможуть отримати юридичну консультацію щодо ведення своїх бізнесів.
 

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Вiдповiдь:

Как мы Вам и написали, Вы можете обратиться к руководителю предприятия с просьбой ознакомить вас с соответствующим приказом (предоставить копию такого приказа). Такую просьбу рекомендуем изложить письменно. Руководитель не имеет права отказать Вам в предоставлении копии такого приказа, поскольку он касается непосредственно Вас. Относительно обязанности Работодателя предупредить Вас об изменении надбавки письменно, то с т.з. Кодекса законов о труде Украине, по нашему мнению, такая обязанность на работодателя возложена, т.к. изменение размера надбавки, которая выплачивалась в обязательном порядке на систематической основе - это изменение существенных условий труда. Однако, как мы уже обращали Ваше внимание, судебная практика рассмотрения подобных дел, такова, что мы не считаем возможным рекомендовать Вам судебный путь разрешения возникшего между Вами и руководителем, трудового спора, т.к. оцениваем Ваши шансы на победу как мизерные. Нам очень жаль Вас огорчать, но мы стараемся быть честными в наших отношениях с клиентами

18.03.2015 Ірина Сергієнко
Теги: