Тематичнi консультацiї >

Соціальний захист

Соціальний захист

Запитати
Для того, щоб поставити запитання необхiдно увiйти або зарееструватися

Питання роздiлу

< назад

Питання: Здравствуйте, прошу соориентировать меня в сложной ситуации. Я мама дочки 6 лет. Воспитываю сама. В браке не состояла. Отец ребенка приходит по воскресеньям, проводит с ней несколько часов на прогулках. От папы получаю 1000грн в месяц на ребенка, это сумма которую он дает по своему желанию из рук в руки. В настоящее время не работаю, вынуждена была уволиться из-за сложных условий труда и графика работы. На учете в центре занятости не состою - отзывы людей, которые обращаются не утешают. Ищу работу самостоятельно, отправляю резюме в ответ на вакансии. С ребенком помогать некому, отец не готов уделять время больше чем в воскресный день. Своих родственников поблизости нет. Мне удавалось работать, пока ребенок был в саду, при этом приходилось оставлять в дежурной группе по вечерам - что разрывало мне сердце. В конце мая дочка будет выпускницей сада. Сад отказывается держать ёё в саду следующие три летних месяца до школы. Не знаю как совместить такие длинные каникулы ребенка и работу, которой еще даже нет. При том уровне зарплаты, который анонсируют работодатели, содержать няню или помощницу мне не под силу. И еще. Я получила образец заявления на оформление субсидии на квартплату. Как повлияет мой статус безработной, но не находящейся на учете в центре занятости, мамы на оформление декларации? Я должна указать свой доход 1000грн? Следует ли встать на учет в центр занятости? Могу я потребовать в детсаду, чтобы ребенок мог продолжить посещать его еще какое-то время? Заранее благодарна.

16.04.2015 Мари

Вiдповiдь:

Згідно ПКМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848(зі змінами)

5. Субсидія не призначається, якщо:

1) у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги);

Так що, якщо дитині вже 6 років, то спочатку краще стати на облік у Центр зайнятості. Якщо навіть не буде призначено допомогу, то все одно жінка буде зареєстрованою, отже матиме право звертатись за субсидією. При цьому, якщо немає офіційної зарплати, то при перевірці відомостей, вказаних у декларації можуть виникнути питання, але все одно не буде документальних підстав стверджувати, що жінка отримує більше ніж вказала.

Щодо можливості перебування дитини у садочку, то згідно п.11 Положення про дошкільний навчальний заклад за дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Проте це буде діяти, якщо дитину ще не відрахували, як таку, що досягла певного віку. В іншому випадку про це можна лише прохати адміністрацію. 

27.04.2015 Володимир Ковальчук