Тематичнi консультацiї

Діяльність громадських організацій>

34 стаття Конституції України гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Крім того ст. 36 встановлює право громадян України на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

Українські жінки у всі часи займали активну громадську позицію, але не завжди знають, як реалізовувати свої права у цій сфері. Отже, у цьому розділі юристи надаватимуть консультації громадським активісткам. Як правильно реєструвати громадську організацію та який статус їй краще обрати. Як правильно назвати свою організацію та як втілювати свої правозахисні цілі та плани через громадське об’єднання.
 

Права у трудових відносинах і підприємницькій діяльності>

У сучасному суспільстві жінці вже не відводитися роль виключно матері, дружини чи домогосподарки. Жінка має можливість обирати роботу до душі, отримати гідну освіту, будувати кар'єру, робити бізнес. Професійна реалізація і можливість гідно заробляти для багатьох з нас мають велике значення. Водночас, жінки не хочуть робити вибір між роботою і сім'єю, хочуть мати і сім'ю, і дітей, і гідну роботу.

Чинним законодавством України передбачено цілий комплекс правових норм, які покликані гарантувати жінці таку можливість. Вони прямо націлені на те, щоб не допустити обмеження трудових прав жінки у зв'язку з її статевою приналежністю і необхідністю поєднувати роботу з материнством.

Однак, практика показує, що такі законодавчі норми не завжди підтримують роботодавці. Вони часто грубо і безцеремонно порушують права жінок, відмовляючи їм у заслуженому кар’єрному просуванні, позбавляючи законних гарантій і пільг. Особливо часто з несправедливими протиправними діями стикаються вагітні, багатодітні та одинокі матері. Багато жінок заявляють про свої права, але, не маючи достатніх знань і професійної підтримки, не можуть ефективно захистити свої права та інтереси в трудових відносинах.

Саме тому, ми будемо говорити про те, які у нас є права у трудових відносинах, як попередити порушення наших трудових прав, які механізми протидії трудовим правопорушенням існують. У нас Ви також зможете отримати професійну консультацію щодо Вашої особистої проблемної ситуації, щоб тверезо оцінити свої шанси на успіх і вибрати оптимальний шлях захисту своїх прав.

Крім того, жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, зможуть отримати юридичну консультацію щодо ведення своїх бізнесів.
 

Права у сімейних відносинах>

Для багатьох людей рідний дім та сім’я – саме те середовище де вони почуваються найбільш захищено та спокійно. Та, на жаль, іноді в цьому середовищі виникають проблеми, через які відчуття захищеності та спокою зникає. Тоді доводиться шукати вихід.

Наш розділ «Сімейне право» - це саме той ресурс, яким можна скористатися для вирішення конфліктів у сфері сімейних відносин.

Якщо ви розповісте про свою проблему консультанту, кваліфікований юрист допоможе вам розібратися, чи має проблема юридичне вирішення і, якщо це так, то підкаже шляхи її подолання.
 

Протидія дискримінації за ознакою статі>

Дискримінація за ознакою статі - дії чи бездіяльність, що виражають будь-яке розрізнення, виняток або привілеї за ознакою статі, якщо вони спрямовані на обмеження або унеможливлюють визнання, користування чи здійснення на рівних підставах прав і свобод людини для жінок і чоловіків. 

Якщо на роботі, під час розгляду судових справ чи у будь-якій іншій життєвій ситуації ваші права обмежують, утискають чи зневажають саме тому, що ВИ – ЖІНКА, це і є дискримінація за ознакою статі. Таких прикладів у щоденному житті набагато більше, ніж Ви думаєте. Найпростіший – негласна, або відверта, прописана у договорі, заборона на вагітність при працевлаштуванні, примус до звільнення у випадку вагітності, не підвищення на посаді «тому що ви жінка».

Наші правники наголошують: рівні права жінок і чоловіків у всіх сферах закріплені на рівні міжнародних правових договорів, Конституцією та законодавством України. Однак, стереотипне ставлення до жінки та її ролі в суспільстві змінюється значно повільніше, ніж правові норми.

Ми впевнені, що цей процес можна прискорити і вплинути на це може кожна жінка, яка знайде в собі сили і готовність сказати рішуче «ні» порушенню її права на «недискримінаційне ставлення». І кожна така жінка може отримати необхідну професійну підтримку, звернувшись до нас за консультацією, і якщо необхідно - правовою допомогою .
 

Взаємини із органами влади>

Сучасний світ ставить жінку перед необхідністю постійно взаємодіяти з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, посадовцями та службовцями різного рівня. І взаємодія ця не завжди буває позитивною. Захищати себе від неправових дій органів влади потрібно, а як це зробити – пояснять наші фахівці.

У цьому розділі ви дізнаєтеся як визнати протиправними рішення органів влади щодо вас. Яу оскаржити бездіяльність владних структур, як домогтися скасування якихось рішень. Як зобов'язати органи влади вчинити певні дії чи утриматися від якихось дій. Як стягти із владних структур компенсацію та багато іншого.

Наші фахівці пояснять, як жінкам домогтися дотримання своїх прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин з органами влади.